GALATASARAY VOLEYBOL OKULU | Galatasaray Ataşehir Spor Okulları

Voleybol Okulu

Tam ve Yarım Gün Yaz Spor Okulumuz

Hafta İçi ve Hafta Sonu Antrenmanlarımız Devam Ediyor

2022-2023 Sezonu Erken Kayıt Fırsatı Başladı

 

450 m² salonumuzda 8 Voleybol kontenjanı ile

Her sporcumuza ortalama 56 m² alan ayrılmaktadır.

Standardı 1 sporcuya 6 m²dir.

Tesis: Galatasaray Novada Tesisleri ve

Ataşehir Novada AVM -2.kat Ataşehir/İstanbul

Yaş Aralığı: 7-13 yaşları arası

--

Fiyat

Haftada İki gün birer saat

01 Eylül'e kadar Ağustos Ayı Boyunca

AYLIK kredi kartı ile 885 TL, Nakit 750 TL

--

01 Eylül'den sonra 2022-2023 Sezonu Fiyatları

Aylık Kredi Kartı ile 1.450 TLNakit 1.250 TL

3 Aylık peşin ödeme Kredi Kartı ile 3.900 TL, Nakit 3.300 TL

--

05 Eylül'e kadar geçerli Erken Kayıt Fırsatı

Aylık Kredi Kartı ile 1.300 TLNakit 1.100 TL

3 Aylık peşin ödeme Kredi Kartı ile 3.550 TL, Nakit 3.000 TL

Randevu için arayınız: 0 216 291 1905 Dahili 2 ve 3

Basketbol,

Voleybol,

Cimnastik Özel derslerimiz başladı.

8 derslik

Birebir özel ders paketinin fiyatı 2.400 TL,

İki kişilik grupların bedeli toplam 3000 TL’dir.

8 derslik kurların

1 ay içerisinde tamamlanması gerekmektedir.

VOLEYBOL ANTRENMAN PROGRAMI

Voleybol

Hafta İçi

Salı Perşembe

2010-2015

Yer : Galatasaray Novada Tesisleri

Hafta içi Voleybol Antrenmanları 01 Eylül’de başlayacak

Voleybol

Hafta İçi 3 Gün

Pazartesi Çarşamba Cuma

2013-2014

Yer : Galatasaray Novada Tesisleri

Hafta içi Voleybol Antrenmanları 01 Eylül’de başlayacak

Voleybol

Hafta Sonu

Cumartesi Pazar

2010-2015

Yer : Galatasaray Novada Tesisleri

2015,2016 doğumlular : 10.00-11.00

2012,2013,2014 doğumlular : 11.10-12.10

2010,2011 doğumlular : 12.20-13.20

2013,2014 doğumlular : 13.30-14.30

2012,2013 doğumlular : 14.50-15.50

 

 

 

Voleybol

Hafta Sonu

Cumartesi Pazar

2005-2009

Yer : Prof.Faik Somer Spor Lisesi Salonu

Hafta Sonu Voleybol Antrenmanları 01 Eylül’de başlayacak

 

 

Spor, çocukların kas ve kemiklerini doğru geliştirir. Spor esnasında yüksek enerji harcayan çocuklar, bu enerjiyi geri kazanabilmek için dengeli ve düzenli beslenmek durumunda kalır.

Voleybol fiziksel gelişimi sağlamakla birlikte, vücudun esneklik kazanmasına yardımcı olur. Voleybolda fiziksel anlamda ‘uzun kas’ diye tabir edilen esnek vücut formuna ihtiyaç duyulduğu için bu sporla uğraşanların vücut şekli de bu esnek form doğrultusunda gelişir. Voleybolda vücut ölçütleri, bire bir mücadele gerektiren basketbol, futbol gibi sporlarda olduğu kadar gelişmiş olmak zorunda değildir. Voleybolda vücudun bütün bölüm ve kasları kullanıldığı için vücut formu da dengeli bir şekilde gelişir. 

Çocuklarımızın sporu sevmesi ve hayatının bir parçası haline getirmesi maksadıyla Cimnastik, Basketbol, Voleybol ve Yaz Okulu branşlarımız ile Ataşehir’de hizmetinizdeyiz. Siz de çocuğunuzun hem sosyalleşmesi hem de spor bilinci ve spor sevgisini birlikte kazanmasını istiyorsanız Galatasaray Ataşehir Spor Okullarını tercih edin.

VOLEYBOL DERSLERİ VE VOLEYBOL HAKKINDA

SIK SORULAN SORULAR

Çocuğum voleybola kaç yaşında başlayabilir?

Öğrencilerimizi voleybol branşına 6 yaş itibari ile almaktayız.

Voleybol antrenmanlarında kontenjan kaç kişiliktir?

Voleybol antrenmanlarımız için 12 kişilik kontenjanımız bulunmaktadır.

Antrenörlerin pedagojik eğitimi var mı?

Eğitmenlerimiz; pedagojik formasyon, çocuk psikolojisi, ilk yardım, spor antrenmanı vb. bilimlerinde eğitim almış, akademisyen, kendi dallarında uzman branş antrenörlerinden oluşmaktadır.

Deneme dersine katılabilir miyiz? Deneme dersleriniz ücretli mi?
Tabi ki. Bize ulaştığınız takdirde sizin için ücretsiz bir deneme dersi randevusu oluşturabiliriz.
Voleybol branşına nasıl kayıt olabilirim?
Deneme dersimize katıldıktan sonra antrenörümüzün yönlendirmesiyle, sporcunun seviyesine uygun antrenman saati seçilerek kayıt işlemine başlanmış olunur. Gerekli olan kayıt formunu doldurmanız istenir, 1 adet vesikalık fotoğraf ve antrenmanlara katılabilmesi için sağlık raporu istenir. (Sağlık raporu yerine, çocuğunuzun spor yapmasına engel olabilecek; sizin bildiğiniz herhangi bir sağlık sorunu yok ise muvafakatname doldurmanız yeterli olacaktır.)
Kayıt olduktan sonra gelemediğimiz dersler olduğunda telafi yapabiliyor muyuz?
Hastalık durumunda antrenmanlara katılım sağlanmaz ise, sizden doktor raporu ya da reçete istiyoruz ve telafi antrenmanı yapıyoruz. Ya da ay başında gelemeyeceğiniz antrenmanları bildirirseniz telafi yapıyoruz.
Voleybol antrenmanlarınız Novada Avm’de bulunan salonunuzda mı yoksa Faik Somer Spor Lisesi Spor salonunda mı yapılıyor?
 • 2008-2012 doğumlular için Novada Avm’de bulunan Hamza Yerlikaya spor salonunda,
 • 2002-2007 doğumlular için Faik Somer Spor Lisesi spor salonunda antrenmanlara katılmaktadırlar.
Voleybol takımlarınız var mı?
Evet, voleybol takımlarımız var. 2007-2008 ve 2009-2010 doğumlu sporcularımızdan oluşmaktadır.
Çocuğum lisanslı olarak voleybol takımında oynayabilir mi?
Sporcularımız antrenmanlarda göstermiş olduğu gelişme ve yetenekleri esas alınarak, antrenörün seçim ve yönlendirmesiyle takım antrenmanlarına çağrılır. Takım antrenmanında yeterli görülen sporcuya Ataşehir Aslanları kulübümüz adına lisans çıkartılır. Lisansı çıkartılan sporcu voleybol takım maçlarına katılabilir.
Yaz Dönemi Spor Okulunuzda voleybol antrenmanları devam ediyor mu?
Tüm branşlarda eğitimlerimiz 12 ay boyunca devam etmektedir.
Voleybolun faydaları nelerdir?

Voleybol fiziksel gelişimi sağlamakla birlikte, vücudun esneklik kazanmasına yardımcı olur. Voleybolda fiziksel anlamda ‘uzun kas’ diye tabir edilen esnek vücut formuna ihtiyaç duyulduğu için bu sporla uğraşanların vücut şekli de bu esnek form doğrultusunda gelişir. Voleybolcuların vücut yapısı, ne çok kalın ne de çok incedir. Voleybolcunun vücut yapısı kalınlaştığı oranda güçlenmelidir. Çünkü vücut çok kalınlaştığı zaman, iskelet yapısı bu yükü taşıyamaz. Bu sebeple voleybolcular, vücudun sahip olması gereken bir takım dengeleri korumalıdır. Voleybolda vücut ölçütleri, bire bir mücadele gerektiren basketbol, futbol gibi sporlarda olduğu kadar gelişmiş olmak zorunda değildir. Voleybolda vücudun bütün bölüm ve kasları kullanıldığı için vücut formu da dengeli bir şekilde gelişir. Hem yerde hem havada birçok hareket gerçekleştirildiği için vücut kütlesi, dengeli bir şekilde artar.

   

  Voleybolun çocuklar üzerindeki fizyolojik etkileri nelerdir?

  Voleybol oynayan çocuklar dengeli ve düzenli beslenme bilincine sahip olur! Vücut formunun esnek ve ideal olması için vücudun yağ dengesinin de ideal ölçütlerde tutulması gerekir. Yağ oranının performansı büyük ölçüde etkilemesi sebebiyle, tüm diğer sporlara nazaran voleybolda yağ oranı düşük olmalıdır. Voleybolculara çok küçük yaşlardan itibaren sağlıklı beslenme eğitimi verilir ve voleybolcuların beslenmesi takip edilir. Çocuklar sağlıklı beslenme bilinci ile yetiştikleri için vücuttaki yağ oranlarını sürekli olarak kontrol edilir. Çocuklar sigara, alkol vb. kötü alışkanlık kullanımına maruz kalmadığı için kötü alışkanlıklardan da uzak kalarak, hayat boyu sağlıklarını korur.

  Voleybolun çocuklar üzerindeki psikolojik ve sosyal etkileri nelerdir?

  Voleybolda hiçbir şiddet unsuru bulunmaz. Voleybol maçlarında rakiplerin, birbiri ile fiziksel etkileşimi yok denecek kadar azdır. Takımlar arasında file olması, oyuncuları birbirinden ayırır, bu da rakibe yönelik şiddet eylemi ve düşüncesini uzaklaştırır. Voleybol oynayan bir çocuk, şiddet kullanmadan, iradesi ve rakibine karşı sağladığı psikolojik güç ile başarı kazanmayı hedefler. Yardımlaşma duygusu sahada gelişir. Voleybolda mutlaka paslaşma sağlanır. Sonuca gitmek için takımdaki diğer oyunculara gereksinim duyulur. Voleybol sayesinde, normal şartlarda ancak bir mesleğe sahip olup, iş hayatındayken kazanılacak tecrübe, küçük yaşlardan itibaren edinilir. Voleybol oynayan çocuklar, zamanı verimli kullanır. Voleybol, uzun ve kısa vadede hedef belirleyip, bu hedeflere ulaşma konusunda yöntem geliştirmeyi öğretir. Hem bireysel hem de takım olarak hedef koymayı ve bu hedeflere ulaşmak için grupla birlikte çalışma becerisini kazandırır. Çocuklar, hayatlarını planlamayı ve zamanı verimli kullanmayı öğrenir. Voleybol, çocukların güçlü yönlerini ortaya çıkarır. Voleybol oynayan çocuklar, liderin önemini, lidere uyum sağlamanın takıma sağlayacağı avantajı da görür. Takım sporları lidere uyum sağlamanın ne kadar gerekli ve önemli olduğunu öğretir. Ayrıca lider özellikli kişilerin genç yaşta bu özelliklerinin fark edilip, ortaya çıkarılmasına yardımcı olur. Voleybol sayesinde sorumluluk duygusu erken yaşta gelişir. Voleybol oynayan çocuklar, sorumluluk alıp, bunları yerine getirmeyi öğrenir. Bireysel sorumluluğunun yanı sıra takımı için de sorumluluk taşıdığının bilincinde olan çocuklar, ekibindeki zayıflıkları da tolere etmesi gerektiğini kavrar. Çocuklar ayrıca, her zaman başarı kazanmanın mümkün olmadığını da anlar. Zaman zaman yedekte kalıp; her zaman ‘en iyi’ olamayacağını, iyi olmadığı zaman yerini başkasına bırakıp, onu desteklemesi gerektiğini, iyi olmak için sürekli çalışması gerektiğini öğrenir. Çocukların iletişim becerileri güçlenir. Voleybolun bir diğer avantajı da arkadaşlık ilişkilerini güçlendirmesidir. Bu da çocukların daha sosyal olmasını sağlar. Voleybol oynayan çocukların iletişim becerileri artar; kendilerini ifade etme becerileri gelişir. Maç öncesi çocuklar kendi fikirlerini söylerken, topluluk önünde konuşma yeteneği de kazanır. Belirli kurallar çerçevesinde tartışmayı; sorunları kavga etmeden konuşarak çözmeyi öğrenir.