Voleybol, çocuklar için en iyi spor dalları arasındadır.

Sağlıklı bir yaşam biçimi oluşturmaları için çocuklarınızı spora teşvik edin. Böylece çocuklarınız, spor yaparak hayatlarını erken yaşta disipline sokmayı öğrenip, yaşamları boyunca daha dinç ve aktif olurlar.

Yaş Aralığı: 7-17

Tesis:

  • 2002-2007 doğumlular için Faik Somer Spor Lisesi salonumuz
  • 2008-2012 doğumlular ve Ataşehir Aslanları Voleybol Takımımız için, Ataşehir Novada AVM -2’nci kattaki yeni basketbol salonumuz

Üyelik Paketi: Aylık Üyelik (Haftada 2 gün birer saatten aylık toplam 8 antrenman)

Ücretsiz Deneme Antrenmanı: Var (Randevu için arayın: 0 216 291 1905 )

Voleybol Okulumuz ve Voleybol Hakkında Sık Sorulan Sorular

Öğrencilerimizi voleybol branşına 6 yaş itibari ile almaktayız.

Voleybol antrenmanlarımız için 12 kişilik kontenjanımız bulunmaktadır.

Eğitmenlerimiz; pedagojik formasyon, çocuk psikolojisi, ilk yardım, spor antrenmanı vb. bilimlerinde eğitim almış, akademisyen, kendi dallarında uzman branş antrenörlerinden oluşmaktadır.

Tabi ki. Bize ulaştığınız takdirde sizin için ücretsiz bir deneme dersi randevusu oluşturabiliriz.

Deneme dersimize katıldıktan sonra antrenörümüzün yönlendirmesiyle, sporcunun seviyesine uygun antrenman saati seçilerek kayıt işlemine başlanmış olunur.

Gerekli olan kayıt formunu doldurmanız istenir, 1 adet vesikalık fotoğraf ve antrenmanlara katılabilmesi için sağlık raporu istenir.

(Sağlık raporu yerine, çocuğunuzun spor yapmasına engel olabilecek; sizin bildiğiniz herhangi bir sağlık sorunu yok ise muvafakatname doldurmanız yeterli olacaktır.)

Hastalık durumunda antrenmanlara katılım sağlanmaz ise, sizden doktor raporu ya da reçete istiyoruz ve telafi antrenmanı yapıyoruz.

Ya da ay başında gelemeyeceğiniz antrenmanları bildirirseniz telafi yapıyoruz.

Voleybol antrenmanlarımız;

 • 2008-2012 doğumlular için Novada Avm’de bulunan Hamza Yerlikaya spor salonunda,
 • 2002-2007 doğumlular için Faik Somer Spor Lisesi spor salonunda antrenmanlara katılmaktadırlar.

Evet, voleybol takımlarımız var. 2007-2008 ve 2009-2010 doğumlu sporcularımızdan oluşmaktadır.

Sporcularımız antrenmanlarda göstermiş olduğu gelişme ve yetenekleri esas alınarak, antrenörün seçim ve yönlendirmesiyle takım antrenmanlarına çağrılır.

Takım antrenmanında yeterli görülen sporcuya Ataşehir Aslanları kulübümüz adına lisans çıkartılır.

Lisansı çıkartılan sporcu voleybol takım maçlarına katılabilir.

Tüm branşlarda eğitimlerimiz 12 ay boyunca devam etmektedir.

Voleybolun Faydaları

Voleybolun Çocuklar Üzerindeki Fizyolojik Etkileri

Voleybol fiziksel gelişimi sağlamakla birlikte, vücudun esneklik kazanmasına yardımcı olur.

Voleybolda fiziksel anlamda ‘uzun kas’ diye tabir edilen esnek vücut formuna ihtiyaç duyulduğu için bu sporla uğraşanların vücut şekli de bu esnek form doğrultusunda gelişir.

Voleybolcuların vücut yapısı, ne çok kalın ne de çok incedir. Voleybolcunun vücut yapısı kalınlaştığı oranda güçlenmelidir. Çünkü vücut çok kalınlaştığı zaman, iskelet yapısı bu yükü taşıyamaz.

Bu sebeple voleybolcular, vücudun sahip olması gereken bir takım dengeleri korumalıdır. Voleybolda vücut ölçütleri, bire bir mücadele gerektiren basketbol, futbol gibi sporlarda olduğu kadar gelişmiş olmak zorunda değildir.

Voleybolda vücudun bütün bölüm ve kasları kullanıldığı için vücut formu da dengeli bir şekilde gelişir. Hem yerde hem havada birçok hareket gerçekleştirildiği için vücut kütlesi, dengeli bir şekilde artar.

Vücut formunun esnek ve ideal olması için vücudun yağ dengesinin de ideal ölçütlerde tutulması gerekir. Yağ oranının performansı büyük ölçüde etkilemesi sebebiyle, tüm diğer sporlara nazaran voleybolda yağ oranı düşük olmalıdır.

Voleybolculara çok küçük yaşlardan itibaren sağlıklı beslenme eğitimi verilir ve voleybolcuların beslenmesi takip edilir. Çocuklar sağlıklı beslenme bilinci ile yetiştikleri için vücuttaki yağ oranlarını sürekli olarak kontrol edilir.

Çocuklar sigara, alkol vb. kötü alışkanlık kullanımına maruz kalmadığı için kötü alışkanlıklardan da uzak kalarak, hayat boyu sağlıklarını korur.

Voleybolun Çocuklar Üzerindeki Psikolojik ve Sosyal Etkileri

Voleybol maçlarında rakiplerin, birbiri ile fiziksel etkileşimi yok denecek kadar azdır. Takımlar arasında file olması, oyuncuları birbirinden ayırır, bu da rakibe yönelik şiddet eylemi ve düşüncesini uzaklaştırır. Voleybol oynayan bir çocuk, şiddet kullanmadan, iradesi ve rakibine karşı sağladığı psikolojik güç ile başarı kazanmayı hedefler.

Voleybolda mutlaka paslaşma sağlanır. Sonuca gitmek için takımdaki diğer oyunculara gereksinim duyulur. Voleybol sayesinde, normal şartlarda ancak bir mesleğe sahip olup, iş hayatındayken kazanılacak tecrübe, küçük yaşlardan itibaren edinilir.

Voleybol, uzun ve kısa vadede hedef belirleyip, bu hedeflere ulaşma konusunda yöntem geliştirmeyi öğretir. Hem bireysel hem de takım olarak hedef koymayı ve bu hedeflere ulaşmak için grupla birlikte çalışma becerisini kazandırır. Çocuklar, hayatlarını planlamayı ve zamanı verimli kullanmayı öğrenir.

Voleybol oynayan çocuklar, liderin önemini, lidere uyum sağlamanın takıma sağlayacağı avantajı da görür. Takım sporları lidere uyum sağlamanın ne kadar gerekli ve önemli olduğunu öğretir. Ayrıca lider özellikli kişilerin genç yaşta bu özelliklerinin fark edilip, ortaya çıkarılmasına yardımcı olur.

Voleybol oynayan çocuklar, sorumluluk alıp, bunları yerine getirmeyi öğrenir. Bireysel sorumluluğunun yanı sıra takımı için de sorumluluk taşıdığının bilincinde olan çocuklar, ekibindeki zayıflıkları da tolere etmesi gerektiğini kavrar. Çocuklar ayrıca, her zaman başarı kazanmanın mümkün olmadığını da anlar. Zaman zaman yedekte kalıp; her zaman ‘en iyi’ olamayacağını, iyi olmadığı zaman yerini başkasına bırakıp, onu desteklemesi gerektiğini, iyi olmak için sürekli çalışması gerektiğini öğrenir.

Voleybolun bir diğer avantajı da arkadaşlık ilişkilerini güçlendirmesidir. Bu da çocukların daha sosyal olmasını sağlar. Voleybol oynayan çocukların iletişim becerileri artar; kendilerini ifade etme becerileri gelişir. Maç öncesi çocuklar kendi fikirlerini söylerken, topluluk önünde konuşma yeteneği de kazanır. Belirli kurallar çerçevesinde tartışmayı; sorunları kavga etmeden konuşarak çözmeyi öğrenir.

Sitemizi, Haziran ayında 4123 kişi ziyaret etmiş ve toplam 5786 sayfa görüntülenmiştir.

Paylaş

Galatasaray Spor Okulları Sizi Arasın!

* Gün içerisinde arayıp bilgilendireceğiz.

Gün
Saat
Dakika
Saniye

SINIRLI KONTENJAN DOLMAK ÜZERE

 • Basketbol
 • Voleybol
 • Cimnastik
 • Yüzme
 • Tekvando
 • Zumba
 • Drama