GALATASARAY ATAŞEHİR SPOR OKULLARI BASKETBOL VE VOLEYBOL SALONU AÇILIŞ HABERLERİ

Galatasaray Ataşehir Spor Okulları tarafından Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya adına yapılan Hamza Yerlikaya Spor Salonu ve Galatasaray Basketbol ve Voleybol Spor Okulları’nın açılışı gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya adına Ataşehir Novada AVM’de Galatasaray Ataşehir Spor Okulları tarafından yapılan Hamza Yerlikaya Spor Salonu’nun açılışı yapıldı. Açılışa Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz ve Teknik Direktör Yılmaz Vural ile birlikte birçok konuk katıldı. Açılış kurdelesini kesmeden önce kendisine 58 numaralı Galatasaray forması hediye edilen Yerlikaya, burada yaptığı konuşmada, “Burası sporun Ataşehir’deki adresi olacak. Özellikle basketbol, voleybol ve bazı branşlarda sporun adresi olacağı bir açılışta hep birlikteyiz. İnşallah buradan nice şampiyonlar, nice büyük şampiyonlar çıkacak diye umut ediyorum. Burada bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Emeği geçen herkese teşekkür eden Yerlikaya, “Beraberce, ‘Bismillah.’ diyerek açılışımızı yapacağız. İnşallah hizmetimiz, bereketli bir şekilde yoluna devam edecektir. Bir arkadaşımız da adımızı koymuş. Onur duyduk, şeref duyduk. Benim çocuklarım da burada spora geliyorlar. Spor burada yeşerecek, filizlenecek.” ifadelerini kullandı.
Açılış töreninin ardından spor salonunu gezen Hamza Yerlikaya, oğulları, Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz ve Teknik Direktör Yılmaz Vural, Eşi Seda Vural, oğlu ile basketbol oynadı.

basketbol okulu
erkek voleybol
jimnastik okulu
basketbol okulu
voleybol kursu
basketbol kursu

Hafta içi ve Hafta Sonu
Voleybol antrenmanlarımız
Minikler için (2013-2009 doğumlular)
Ataşehir Novada AVM salonumuzda,

Voleybol antrenmanlarımız
Daha büyükler için (2008-2002 doğumlular)
Faik Somer Spor Lisesi Salonumuzda.

Voleybol antrenmanlarımız,
Hafta İçi, Salı ve Perşembe
Hafta İçi, Çarşamba ve Cuma
Hafta Sonu, Cumartesi ve Pazar
01 Eylül‘de başlıyor.

Gün, Saat ve Doğum Tarihlerinin
Ayrıntılı olarak gösterildiği
Yukarıda sunulan Antrenman Programımızı
Lütfen inceleyiniz.

Ataşehir Novada AVM’de yeni yaptığımız
Basketbol, Voleybol ve Çok maksatlı salonumuzu görmek ve
Erken Kayıt indirimlerimizden faydalanmak için
Lütfen acele edin.

Cimnastik, Basketbol ve Voleybol antrenmanlarımız
Türkiye’de örneği olmayan
Alışveriş Merkezi İçindeki
Sıcak, Samimi ve Nezih salonumuzda,
Eğlenceli ve Etkili olarak devam etmektedir.

Velilerimiz dilerse antrenmanlarımızı
Bekleme salonumuzda direkt olarak izleyebilir veya
Hemen yanımızdaki Migros’tan alışveriş yapabilir,
Ataşehir Novada AVM’yi gezebilir,
Starbuck’s’ta kahve içebilir.

galatasaray

İletişim Formu

Voleybolun Çocuklar Üzerindeki Etkileri

‘Çocuğuma hangi sporu yaptırmalıyım?’ diye düşünüyorsanız, voleybol iyi bir alternatif olabilir. Sağlıklı bir yaşam biçimi oluşturmaları için çocuklarınızı spora teşvik edin. Böylece çocuklarınız, spor yaparak hayatlarını erken yaşta disipline sokmayı öğrenip, yaşamları boyunca daha dinç ve aktif olurlar.

Voleybolun Çocuklar Üzerindeki Fizyolojik Etkileri
•  “Dengeli bir vücut gelişimi için voleybol!” 

Voleybol fiziksel gelişimi sağlamakla birlikte, vücudun esneklik kazanmasına yardımcı olur. Voleybolda fiziksel anlamda ‘uzun kas’ diye tabir edilen esnek vücut formuna ihtiyaç duyulduğu için bu sporla uğraşanların vücut şekli de bu esnek form doğrultusunda gelişir. Voleybolcuların vücut yapısı, ne çok kalın ne de çok incedir. Voleybolcunun vücut yapısı kalınlaştığı oranda güçlenmelidir. Çünkü vücut çok kalınlaştığı zaman, iskelet yapısı bu yükü taşıyamaz. Bu sebeple voleybolcular, vücudun sahip olması gereken bir takım dengeleri korumalıdır. Voleybolda vücut ölçütleri, bire bir mücadele gerektiren basketbol, futbol gibi sporlarda olduğu kadar gelişmiş olmak zorunda değildir. Voleybolda vücudun bütün bölüm ve kasları kullanıldığı için vücut formu da dengeli bir şekilde gelişir. Hem yerde hem havada birçok hareket gerçekleştirildiği için vücut kütlesi, dengeli bir şekilde artar.

• “Voleybol oynayan çocuklar dengeli ve düzenli beslenme bilincine sahip olur!” 
Vücut formunun esnek ve ideal olması için vücudun yağ dengesinin de ideal ölçütlerde tutulması gerekir. Yağ oranının performansı büyük ölçüde etkilemesi sebebiyle, tüm diğer sporlara nazaran voleybolda yağ oranı düşük olmalıdır.
Voleybolculara çok küçük yaşlardan itibaren sağlıklı beslenme eğitimi verilir ve voleybolcuların beslenmesi takip edilir. Çocuklar sağlıklı beslenme bilinci ile yetiştikleri için vücuttaki yağ oranlarını sürekli olarak kontrol edilir. Çocuklar sigara, alkol vb. kötü alışkanlık kullanımına maruz kalmadığı için kötü alışkanlıklardan da uzak kalarak, hayat boyu sağlıklarını korur.

Voleybolun Çocuklar Üzerindeki Psikolojik ve Sosyal Etkileri
Voleybolun psikolojik ve sosyal etkileri iç içe geçen iki kavramdır. Voleybol iki baskın özelliğe sahiptir. Bunlardan birincisi takımlar arasında file olması sebebi ile voleybolun ‘şiddete kapalı’ bir spor dalı olması; diğeri de ‘takım sporu’ olmasıdır.

• “Voleybolda hiçbir şiddet unsuru bulunmaz!” 
Voleybol maçlarında rakiplerin, birbiri ile fiziksel etkileşimi yok denecek kadar azdır. Takımlar arasında file olması, oyuncuları birbirinden ayırır, bu da rakibe yönelik şiddet eylemi ve düşüncesini uzaklaştırır. Voleybol oynayan bir çocuk, şiddet kullanmadan, iradesi ve rakibine karşı sağladığı psikolojik güç ile başarı kazanmayı hedefler.

“Yardımlaşma duygusu sahada gelişir!”
Voleybolda mutlaka paslaşma sağlanır. Sonuca gitmek için takımdaki diğer oyunculara gereksinim duyulur. Voleybol sayesinde, normal şartlarda ancak bir mesleğe sahip olup, iş hayatındayken kazanılacak tecrübe, küçük yaşlardan itibaren edinilir.

• “Voleybol oynayan çocuklar, zamanı verimli kullanır!” 
Voleybol, uzun ve kısa vadede hedef belirleyip, bu hedeflere ulaşma konusunda yöntem geliştirmeyi öğretir. Hem bireysel hem de takım olarak hedef koymayı ve bu hedeflere ulaşmak için grupla birlikte çalışma becerisini kazandırır. Çocuklar, hayatlarını planlamayı ve zamanı verimli kullanmayı öğrenir.

  • “Voleybol, çocukların güçlü yönlerini ortaya çıkarır!”
    Voleybol oynayan çocuklar, liderin önemini, lidere uyum sağlamanın takıma sağlayacağı avantajı da görür. Takım sporları lidere uyum sağlamanın ne kadar gerekli ve önemli olduğunu öğretir. Ayrıca lider özellikli kişilerin genç yaşta bu özelliklerinin fark edilip, ortaya çıkarılmasına yardımcı olur.

• “Voleybol sayesinde sorumluluk duygusu erken yaşta gelişir!” 
Voleybol oynayan çocuklar, sorumluluk alıp, bunları yerine getirmeyi öğrenir. Bireysel sorumluluğunun yanı sıra takımı için de sorumluluk taşıdığının bilincinde olan çocuklar, ekibindeki zayıflıkları da tolere etmesi gerektiğini kavrar. Çocuklar ayrıca, her zaman başarı kazanmanın mümkün olmadığını da anlar. Zaman zaman yedekte kalıp; her zaman ‘en iyi’ olamayacağını, iyi olmadığı zaman yerini başkasına bırakıp, onu desteklemesi gerektiğini, iyi olmak için sürekli çalışması gerektiğini öğrenir.

• “Çocukların iletişim becerileri güçlenir!” 
Voleybolun bir diğer avantajı da arkadaşlık ilişkilerini güçlendirmesidir. Bu da çocukların daha sosyal olmasını sağlar. Voleybol oynayan çocukların iletişim becerileri artar; kendilerini ifade etme becerileri gelişir. Maç öncesi çocuklar kendi fikirlerini söylerken, topluluk önünde konuşma yeteneği de kazanır. Belirli kurallar çerçevesinde tartışmayı; sorunları kavga etmeden konuşarak çözmeyi öğrenir.

Adres

Basketbol ve Voleybol: Küçükbakkalköy, Şerifali Cd. No 45, Prof.Faik Somer Spor Lisesi Salonu, Ataşehir, 34750 İstanbul

Telefon

+90.216.291 1905

E-mail

info@galatasarayatasehir.com