GALATASARAY ATAŞEHİR SPOR OKULLARI BASKETBOL VE VOLEYBOL SALONU AÇILIŞ HABERLERİ

Galatasaray Ataşehir Spor Okulları tarafından Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya adına yapılan Hamza Yerlikaya Spor Salonu ve Galatasaray Basketbol ve Voleybol Spor Okulları’nın açılışı gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya adına Ataşehir Novada AVM’de Galatasaray Ataşehir Spor Okulları tarafından yapılan Hamza Yerlikaya Spor Salonu’nun açılışı yapıldı. Açılışa Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz ve Teknik Direktör Yılmaz Vural ile birlikte birçok konuk katıldı. Açılış kurdelesini kesmeden önce kendisine 58 numaralı Galatasaray forması hediye edilen Yerlikaya, burada yaptığı konuşmada, “Burası sporun Ataşehir’deki adresi olacak. Özellikle basketbol, voleybol ve bazı branşlarda sporun adresi olacağı bir açılışta hep birlikteyiz. İnşallah buradan nice şampiyonlar, nice büyük şampiyonlar çıkacak diye umut ediyorum. Burada bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Emeği geçen herkese teşekkür eden Yerlikaya, “Beraberce, ‘Bismillah.’ diyerek açılışımızı yapacağız. İnşallah hizmetimiz, bereketli bir şekilde yoluna devam edecektir. Bir arkadaşımız da adımızı koymuş. Onur duyduk, şeref duyduk. Benim çocuklarım da burada spora geliyorlar. Spor burada yeşerecek, filizlenecek.” ifadelerini kullandı.
Açılış töreninin ardından spor salonunu gezen Hamza Yerlikaya, oğulları, Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz ve Teknik Direktör Yılmaz Vural, Eşi Seda Vural, oğlu ile basketbol oynadı.

basketbol okulu
jimnastik okulu
basketbol okulu
spor okulu
basketbol kursu

Hafta içi ve Hafta Sonu
Başlangıç, Temel, Artistik ve Ritmik antrenmanlarımız
Ataşehir Novada AVM salonumuzda.

Başlangıç, Temel ve Artistik Antrenörümüz
Eski Milli Barış PEK,

Ritmik Antrenörümüz
Dünya 5.si
Eski Milli Elif Zeynep CELEP.

Başlangıç, Temel ve Artistik antrenmanlarımız;
Hafta İçi, Salı ve Perşembe
Hafta İçi, Çarşamba ve Cuma
Hafta Sonu, Cumartesi ve Pazar.
Gün, Saat ve Doğum Tarihlerinin
Ayrıntılı olarak gösterildiği
Yukarıda sunulan Antrenman Programımızı
Lütfen inceleyiniz.

Ritmik antrenmanlarımız;
Hafta İçi, Salı ve Perşembe
Hafta İçi, Çarşamba ve Cuma
Hafta Sonu, Cumartesi ve Pazar.
Gün, Saat ve Doğum Tarihlerinin
Ayrıntılı olarak gösterildiği
Yukarıda sunulan Antrenman Programımızı
Lütfen inceleyiniz.

Tüm alt branşlardaki antrenmanlarımızı
Milli ve Nitelikli Antrenörlerimiz ile
Türkiye’de örneği olmayan
Alışveriş Merkezi İçindeki
Sıcak, Samimi ve Nezih salonumuzda,
Eğlenceli ve Etkili olarak devam etmektedir.

Velilerimiz dilerse antrenmanlarımızı
Bekleme salonumuzda direkt olarak izleyebilir veya
Hemen yanımızdaki Migros’tan alışveriş yapabilir,
Ataşehir Novada AVM’yi gezebilir,
Starbuck’s’ta kahve içebilir. 

jimnastik kursu
galatasaray
jimnastik okulu
anne çocuk cimnastik
spor okulu

İletişim Formu

ÇOCUKLAR İÇİN CİMNASTİK

ÇOCUĞUNUZU SPORA VERMEK İSTİYORSANIZ CİMNASTİĞİ BİR DÜŞÜNÜN DERİZ

Çocuğunuza hem sosyal hem de fiziksel alanda birçok olumlu özellik kazandırmanın yanı sıra, gelişimini de destekleyen spor aktiviteleri, çocuğunuzun hayatında küçük yaşlardan itibaren var olmalıdır. Teknolojinin her geçen gün hızla gelişmesi, çocuklarımızı evde bilgisayar ve televizyon karşısında uzun zaman geçirmeye yöneltmekte ve sosyal iletişim becerilerinin gelişmesine engel olmaktadır. Bu durum karşısında yorulmak bilmeyen çocuklar, hareketsizliğe mahkum kalmaktadır. Özellikle okul öncesi dönemdeki çocukların hareketliliğe bağlı olarak kas ve kemik yapılarının güçlenmesi, sinir–kas koordinasyonu, sürat ve kuvvet yapılarında gelişme sağlanması çok önemlidir. Artık birçok aile çocuklarının içinde bulundukları durumu gün geçtikçe farkına varıyor. Bunun neticesi olarak son zamanlarda okul öncesi çocuklarla alakalı olarak veliler; “Spor okullarına katılmak faydalı mı?”, “Çocuğumun ruhsal ve bedensel uyumu iyi mi?”, “Cimnastik okuluna kaç yaşında göndermeliyiz?”, “Çocuğum için hangi spor dalını seçmeliyim?” gibi sorularını yöneltiyorlar.

Okul öncesi çocuklar için çok ideal Okul öncesi çocuklarda öncelikle hareketliliği sağlayacak aktivitelerin yapılması, yaş dönemlerine göre hazırlanmış özel programlarla doğal gelişimlerinin desteklenmesi gerekmektedir ve bu yüzden cimnastik sporu, otomatik olarak tercih sırasında ön planda olmalıdır. Cimnastik, öncelikle spor yapma kültürünü çocuklara aktardıktan sonra, onlara en doğru aktivitelerin yapılması için bilinçli tercih imkanı sunmaktadır. Bu yüzden spor dalı seçmeden önce, çocukların doğal gelişim ihtiyaçlarına cevap veren doğru programlar uygulayan bir eğitim merkezini tercih etmelisiniz. Neden cimnastik? Amaç fiziksel uyum sağlamak olduğunda cimnastik ideal bir yöntem olarak karşımıza çıkar. İyi ve doğru yönlendirilmiş cimnastik programı esneklik, koordinasyon, kuvvet, çabukluk gibi fiziksel özellikleri geliştirir. Cimnastik, bütün dünyada alt yapı sporu olarak kabul edilen ve temel spor olarak da uygulamaya konulan çok teknik bir daldır. Cimnastiğin faydaları;

  • Spor, çocuğunuzun daha sosyal ve dışa dönük bireyler olarak gelişmesine imkan tanır.
  • Hiperaktif çocuklarda daha sakin davranış durumu oluşmasını sağlar.
  • Duruş bozukluklarının düzeltilebilmesine yardımcı olur.
  • Denge sorunu yaşayan çocuklarda olumlu yönde ilerleme sağlar.
  • İletişim kuramayan çocukların sosyalleşebilmesine imkan tanır.
  • Çocuğunuzun yaşıtları arasında daha aktif ve girişken olabilmesini sağlar.
  • Yaşıtlarına oranla her alanda daha fazla başarı gösterebilmesine yardımcı olur.
  • Yaşıtlarına göre daha olgun ve sorumluluk sahibi olabilmesine imkan tanır.

Adres

Küçükbakkalköy, Dilek Sabancı Caddesi No:15, Ataşehir Novada AVM -2.Kat No:19,  34750 Ataşehir/İstanbul

Telefon

+90.216.291 1905

E-mail

info@galatasarayatasehir.com