Galatasaray Ataşehir Spor Okulları Basketbol ve Voleybol Salonu Açılış Haberleri

Galatasaray Ataşehir Spor Okulları tarafından Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya adına yapılan Hamza Yerlikaya Spor Salonu ve Galatasaray Basketbol ve Voleybol Spor Okulları’nın açılışı gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya adına Ataşehir Novada AVM’de Galatasaray Ataşehir Spor Okulları tarafından yapılan Hamza Yerlikaya Spor Salonu’nun açılışı yapıldı. Açılışa Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz ve Teknik Direktör Yılmaz Vural ile birlikte birçok konuk katıldı. Açılış kurdelesini kesmeden önce kendisine 58 numaralı Galatasaray forması hediye edilen Yerlikaya, burada yaptığı konuşmada, “Burası sporun Ataşehir’deki adresi olacak. Özellikle basketbol, voleybol ve bazı branşlarda sporun adresi olacağı bir açılışta hep birlikteyiz. İnşallah buradan nice şampiyonlar, nice büyük şampiyonlar çıkacak diye umut ediyorum. Burada bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür eden Yerlikaya, “Beraberce, ‘Bismillah.’ diyerek açılışımızı yapacağız. İnşallah hizmetimiz, bereketli bir şekilde yoluna devam edecektir. Bir arkadaşımız da adımızı koymuş. Onur duyduk, şeref duyduk. Benim çocuklarım da burada spora geliyorlar. Spor burada yeşerecek, filizlenecek.” ifadelerini kullandı. Açılış töreninin ardından spor salonunu gezen Hamza Yerlikaya, oğulları, Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz ve Teknik Direktör Yılmaz Vural, Eşi Seda Vural, oğlu ile basketbol oynadı.

basketbol okulu
erkek voleybol
jimnastik okulu
basketbol okulu
galatasaray ataşehir
basketbol kursu

Hafta içi ve Hafta Sonu Basketbol antrenmanlarımız Minikler için (2013-2009 doğumlular) Ataşehir Novada AVM salonumuzda,

Basketbol antrenmanlarımız Daha büyükler için (2008-2002 doğumlular) Faik Somer Spor Lisesi Salonumuzda.

Basketbol vantrenmanlarımız, Hafta İçi, Salı ve Perşembe Hafta İçi, Çarşamba ve Cuma Hafta Sonu, Cumartesi ve Pazar 01 Eylül‘de başladı.

Gün, Saat ve Doğum Tarihlerinin Ayrıntılı olarak gösterildiği Yukarıda sunulan Antrenman Programımızı Lütfen inceleyiniz.

Ataşehir Novada AVM’de yeni yaptığımız Basketbol, Voleybol ve Çok maksatlı salonumuzu görmek için Lütfen acele edin.

Basketbol antrenmanlarımız Türkiye’de örneği olmayan Alışveriş Merkezi İçindeki Sıcak, Samimi ve Nezih salonumuzda, Eğlenceli ve Etkili olarak devam etmektedir.

Velilerimiz dilerse antrenmanlarımızı Bekleme salonumuzda direkt olarak izleyebilir veya Hemen yanımızdaki Migros’tan alışveriş yapabilir, Ataşehir Novada AVM’yi gezebilir, Starbuck’s’ta kahve içebilir.

galatasaray

İletişim Formu

Basketbolun Sosyal Yönden Yararları;

 • İletişim becerileri daha kuvvetlenir.
 • Paylaşma ve yardımlaşma güdüsü artar.
 • Grupla çalışmaya alışır ve bencillik sorunları yaşamaz.
 • Liderlik becerileri gelişir ve özgüveni artar.

Sportif Yönden Basketbolun Yararları;

 • Takım oyununa alışacağı için grupsal çalışmalarda zorluk çekmez.
 • Kas ve kemikleri gelişir.
 • Sportif becerileri gelişerek çalışma koordinasyonları artar.
 • Sürat, kuvvet, esneklik özellikleri gelişerek fiziksel kondisyonları artar.

Basketbolun Alışkanlıklara Etkisi;

 • Spor yapan bireyler daha sağlıklı beslenir ve zararlı besinlerden kaçınırlar.
 • Etkili olarak çalışma alışkanlıkları gelişir. Spor yaparken düzenli çalışacakları için çalışma disiplinleri artar.
 • Zararlı alışkanlıklardan uzak dururlar.

Çocuklukta Basketbol Oynamanın Faydaları

En çok yapılan sporlar arasında yer alan basketbolun faydaları nelerdir? Çocuk gelişimini nasıl etkiler? Gençlik dönemi için yararları var mıdır? Bir dersten çıkıp diğer derse, bir sınavdan çıkıp dershaneye koşturan çocukların işi çok zor. Yorucu ders çalışma temposunda biraz olsun onları basketbol oynamaya yönlendirerek bu stresten kurtarabilirsiniz. Ancak çağımız çocukları ders aralarında dışarı çıkıp oynamak yerine, bilgisayar başına gömülüyorlar. Erken yaşta bilgisayar başına geçmektense spor yapmanın, basketbol oynamanın çocuklar için pek çok avantajı bulunmaktadır. Fiziksel aktiviteler, basketbol oynamak çocukları hareketsiz yaşamdan kurtararak obeziteye yakalanma risklerini en aza düşürüyor ve obezitenin getireceği sağlık sorunlarını önemli ölçüde engelliyor. Basketbol sürekli hareketi gerektiren bir spor olduğu için kas ve iskelet gelişiminin ilerlemesinde büyük rol oynar. Fiziksel gelişimin yanı sıra sosyal gelişiminde de büyük rol oynamaktadır. Basketbol oynayan çocukların toplumla ilişkileri daha iyiyken özgüvenleri de artmış oluyor. Her spor dalının kendine göre kuralları vardır ama her spor dalının da ortak özellikleri vardır. Bu ortak özelliklerden bahsedecek olursak eğer: Disiplinli çalışmak, düzenli çalışmak, antrenmanları aksatmamak, karşısındaki kişiye saygı duymak, takım arkadaşları ile iyi geçinmek. Bu tarz iyi özellikleri çocuk yaşta kazanmak ileri de onlara büyük kolaylık sağlayacak ve hayat görüşleri yüksek olacaktır.

Adres

Basketbol ve Voleybol: Küçükbakkalköy, Şerifali Cd. No 45, Prof.Faik Somer Spor Lisesi Salonu, Ataşehir, 34750 İstanbul

Telefon

+90.216.291 1905

E-mail

info@galatasarayatasehir.com